Szwajcarski bank rządowy uruchamia handel XRP, ADA, SOL, AVAX i DOT

PostFinance, bank będący w całości własnością szwajcarskiego rządu, wprowadził dla swoich klientów usługi handlu XRP, Solana, Cardano, Avalanche i Polkadot.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
  • Należący do szwajcarskiego rządu bank PostFinance rozszerzył ofertę kryptowalut.
  • Bank dodał usługi handlowe XRP, Cardano, Solana, Polkadot i Avalanche.
  • Szwajcarski bank umożliwi również świadczenie usług powierniczych dla tych kryptowalut.

PostFinance, szwajcarski bank należący do rządu, rozszerzył swoją ofertę kryptowalut, zgodnie z niedawnym ogłoszeniem. Bank uruchomił usługi handlowe Ripple (XRP), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Cardano (ADA) i Polkadot (DOT). Co więcej, ruch ten jest częścią trwającej strategii PostFinance mającej na celu integrację aktywów cyfrowych z jej usługami.

PostFinance rozszerza ofertę kryptowalut o XRP, ADA, SOL i inne

W kwietniu 2023 r. PostFinance nawiązało współpracę z Sygnum Bank w celu świadczenia regulowanych usług kryptograficznych. Współpraca ta umożliwia klientom PostFinance kupowanie, przechowywanie i sprzedawanie kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), za pomocą platformy bankowej B2B Sygnum. Co więcej, w tamtym czasie Fritz Jost, dyrektor ds. B2B Sygnum, podkreślił, że partnerstwo to stanowi znaczący krok w kierunku szerszego przyjęcia aktywów cyfrowych w Szwajcarii.

Co więcej, niedawno bank ogłosił uruchomienie handlu XRP, AVAX, ADA, SOL i DOT na swojej platformie. Co więcej, szwajcarski bank zauważył również, że będzie oferował usługi powiernicze dla tych kryptowalut. W ogłoszeniu czytamy: “Teraz oferujemy również kryptowaluty Avalanche, Cardano, Polkadot, Ripple i Solana #cryptocurrencies do handlu i przechowywania”.
Dodanie AVAX, ADA, DOT, XRP i SOL do oferty kryptowalut PostFinance jest zgodne z rosnącym zainteresowaniem i rozwojem tych platform blockchain. Według firmy analitycznej Santiment, Cardano, Solana i Polkadot wykazały dużą aktywność rozwojową, często przewyższając Ethereum pod względem liczby zgłoszeń na GitHub. Podkreśla to ich ciągłą innowacyjność i solidne społeczności deweloperów.
Co więcej, Charles Hoskinson, założyciel Cardano, potwierdził wczesne wsparcie PostFinance dla Ethereum. Hoskinson podkreślił najnowszą aktualizację X i potwierdził swoje długotrwałe pozytywne relacje z bankiem.
W poście na X napisał: “Zabawny fakt: kiedy byłem w Ethereum, Postfinance było jednym z naszych pierwszych partnerów bankowych. Zawsze byli mili i łatwo się z nimi pracowało”. PostFinance odpowiedziało ciepło, stwierdzając: “Hej, zawsze miło jest widzieć starych przyjaciół! Cieszymy się, że Cardano stanowi teraz część naszej oferty kryptowalut”.

Wzrost popularności kryptowalut w Szwajcarii

Szwajcaria jest liderem w zakresie adopcji kryptowalut, a jej “Crypto Valley” w Zug stała się centrum innowacji blockchain. Szwajcarski rząd i instytucje finansowe przyjęły aktywa cyfrowe. Promuje to środowisko regulacyjne sprzyjające rozwojowi blockchain.
Ponadto inicjatywa PostFinance odzwierciedla ten krajowy trend w kierunku integracji kryptowalut z tradycyjną bankowością. Obecnie PostFinance, piąta co do wielkości firma świadcząca usługi finansowe w Szwajcarii, obsługuje ponad 2,5 miliona klientów. Włączając te dodatkowe kryptowaluty, bank ma na celu zaoferowanie bardziej zróżnicowanego i kompleksowego handlu kryptowalutami i usług powierniczych. Wzmacnia to pozycję Szwajcarii jako lidera w globalnej przestrzeni aktywów cyfrowych.

Co więcej, Szwajcaria staje się ostatnio centrum AI. Wraz z przenoszeniem się chińskich firm do Szwajcarii, ta ostatnia wykazała ogromny potencjał wzrostu w sektorze sztucznej inteligencji i aktywów cyfrowych. Jednak naród utrzymał również kontrolę regulacyjną nad przestrzenią aktywów kryptograficznych, aby utrzymać działania w ryzach.
W kolejnej znaczącej aktualizacji miasto Lugano w Szwajcarii zainaugurowało “Plan ₿ Biz School”, aby uczyć uczniów o i jego potencjale. Co więcej, szkoła przeprowadziła swoje pierwsze osobiste zajęcia w poniedziałek, 1 lipca. Wskazuje to, że krajowi uczestnicy kryptowalut zebrali wysiłki w celu zwiększenia świadomości na temat świata aktywów cyfrowych.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours